Dobrý den!

Vítám Vás na stránkách Keramiky Strom. Keramikou jsem se začal zabývat před devíti lety. Ještě dříve jsem propadl čajování. Když jsem dostal možnost vyrábět keramiku, byly pro mě čajové soupravy jasnou volbou.
Keramickou dílnu sdílím se svými rodiči a králičicí Lízou.

Jako materiál pro svou keramiku využívám kameninu palitelnou nad 1200°C. Většinou používám barevné efektující glazury. Keramiku vypaluji v elektrické peci.

Některé výrobky mám připraveny k prodeji přímo zde na stránkách .

Také přijímám jak zakázky jednotlivců na konkrétní konvice či čajové soupravy, tak zakázky na vybavení čajoven atd. Vždy je pro mě směrodatná osobní nebo telefonická domluva. Je třeba si uvědomit, že pokud máte zájem o výrobek, který jste viděli v mé nabídce a už je prodaný, jsem schopný jej reprodukovat pouze částečně (zejména se to týká konvic s reliéfem). Jde o ruční práci, takže každý výrobek je originál.

Čajové nádobí patří neodmyslitelně k čajové kultuře. Rád se toulám sám nebo s přáteli po okolí a vařím si čaje na ohni. Ani na takových toulkách s čajem nesmí chybět čajová souprava.

I když se ve výrobě většiny svých konvic a šálků držím typů, které prošly stovkami let čajové tradice, přesto jim vtiskuji svůj osobitý rukopis. V tvorbě reliéfů a jiných zobrazení se inspiruji zejména krajinou a stromy.

StrašidlákKontakt -> Kryštof Balabán
krystof.balaban@seznam.cz
777 404 713

IČ -> 75827531